رانندگان از پرداخت بیمه از سوی کارفرمایان مطمئن شوند

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران تاکید کرد:رانندگانی که بیمه انها از سوی کارفرمایان پرداخت نشده ،بر اساس ماده ۴۸ قانون کار با شکایت و ارائه مدارک میتوانند بیمه خود را مطالبه کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما برنامه رو در رو رادیو گفتگو در مصاحبه با آقای دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران شرایط بیمه رانندگان برون شهری و بازنشسته را بررسی کرده است.تفصیل این گفتگو به این شرح است.

 مجری: رانندگان برون شهری تحت چه شرایطی می‌توانند مشمول بیمه تامین اجتماعی باشند و در فهرست بیمه قرار می‌گیرند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: در رابطه با بحث راننده‌های برون شهری ما کسانی که فاکتور دارند و با فاکتور کار می‌کنند این‌ها می‌توانند بیمه بشوند با ۴ درصد پرداخت پول بیمه و کارفرمای خاصی هم ندارند این‌ها معمولاً باید خودشان این مبلغ را پرداخت بکنند.

مجری: یعنی باید به ادارات تامین اجتماعی مراجعه بکنند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: نه این‌ها از طریق همان بارنامه‌هایی که می‌برند از طریق همان‌ها آن پیمانکاران که دارند آن رانندگانی که به اصطلاح حمل و نقل که وجود دارند از طریق آن حمل و نقل و آن فاکتورشون می‌توانند به اصطلاح بیمه بشوند.

مجری: یعنی اون دفاتر پیمانکار باید این کار را انجام بدهند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: بله

مجری: به صورت موظف قانونی است برای آن پیمانکاران که این بیمه را انجام بدهند و رانندگان را بیمه بکنند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: بله آن‌هایی که فاکتور دارند که قطعاً این قانونی است و آن‌هایی که فاکتور نداشته باشند خویش کارفرما می‌شوند.

مجری: آن وقت درصدش متفاوت می‌شود؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: درصدش عرض کردم اون‌هایی که فاکتور داشته باشند برون شهری باشد ۴ درصد و اون‌هایی که به اصطلاح درون شهری باشند ۷ درصد.

مجری: فاکتور یعنی چی؟ فاکتور همان باری که جا به جا می‌کنند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: فاکتور هم بارنامه‌ای که دارند می‌برند .

مجری: بارنامه باید داشته باشند، درسته و بیمه تکمیلی هم همین شرایط را برایشان دارد؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: بیمه تکمیلی را باید خودشان درخواست کنند همین طوری همه بیمه تکمیلی نیستند بیمه تکمیلی را معمولاً باید افراد خودشان درخواست کنند برای یکبار اگر اون یکبار درخواست کردند و همینطور بیمه شان مدام پرداخت بشود دیگه هر سال اون هم تمدید خواهد شد.

مجری: آمار دارید که چه تعداد از رانندگان برون شهری تحت پوشش تامین اجتماعی هستند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: من اون روز عرض کردم خدمت سرکار خانومی که با من تماس گرفتند که ما می‌خواهیم صحبت کنیم در رابطه با رانندگان درون شهری و برون شهری گفتم که من تخصص خیلی در رابطه با این رانندگان درون شهری و برون شهری ندارم من اطلاعاتم بیشتر در رابطه با مسائل کارگری است که به اصطلاح بازنشسته هستند در این رابطه است من آمار و اطلاعات ندارم .

مجری: در این رابطه که اطلاعات و تخصص دارید چه شرایطی دارند رانندگان ما

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: ما در هر صورت یکی از مشکلاتی که هست بحث کارفرما است معمولاً سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که ۲۷ درصد باید کارگر چول بیمه پرداخت کند و ۲۳ درصد کارفرما معمولاً پول بیمه رد کند بعضاً مشکلاتی که این‌ها دارند اون کارفرماهاشون در آن مجموعه‌هایی که دارند کار می‌کنند در آن شرکتی که دارند کار می‌کنند اون‌ها یکسری مشکلاتی را دارند یا ماشین برای خودشان نیست این‌ها خوب مشکلشون این است که بایستی حتماً اون کارفرما این‌ها را بیمه بکند اون‌هایی که به اصطلاح ماشین برای خودشان باشد در اختیار خودشان است که می‌توانند بیمه بشوند و یا بیمه نشوند این‌ها یکسری مشکلات خاص خودشان را دارند که همان بحث کارفرماشون است که به خاطر نوع کاری که در آنجا انجام می‌دهند یا خودش یا صاحب ماشین است یا راننده است برای کس دیگری کار می‌کند آن که راننده است و برای کس دیگری کار می‌کند این‌ها یکسری مشکلاتی دارند که بایستی کارفرماهاشون همیشه پول بیمه شون را مرتب پرداخت کنند که بعضاً مرتب پرداخت نمی‌شود و در جمع آوری بیمه شون در پایان ۲۰ سال ۳۰ سال کار کردن یکدفعه می‌بینند که یک رقمی در حدود ۱۰ سال بیشتر بیمه براشون رد نشده یکسری مشکلات این چنینی را در پیش رو دارند.

مجری: برای پیگیری این موضوع خود رانندگان چه اقداماتی می‌توانند انجام بدهند که با این شرایطی که فرمودید مواجه نشوند؟

دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران: عرض کردم که این‌ها بایستی خودشون این‌ها دو نوع هستند عرض کردم اگر نوع اول باشند که ماشین برای خودشان باشد خوب این‌ها می‌توانند خودشون همیشه پرداخت کنند و نیازی به کارفرما هم نیست، اما اون‌هایی که راننده هستند این‌ها مشکلاتی دارند که بایستی شکایت کنند در شعب یا اداره کار و برای این که بگویم ما ۲۰ سال پول بیمه پرداخت کرده ایم و ۲۰ سال ما بارنامه داریم و داریم کار می‌کنیم مدارکی را در ادارات کل بر اساس ماده ۴۸ قانون کار ارائه کنند اداره کل می‌تواند این رای را صادر کند و بر اساس اون رای از خود کارفرما پول بیمه را مجدداً دریافت می‌کند و اون موقع است که بیمه اون مدتی که پرداخت نشده محاسبه خواهد شد.

مجری: خیلی متشکرم از توضیحاتتون.قانونی که به فرار کارفرمایان از پرداخت حق بیمه رانندگان کمک می کند

قانونی که به فرار کارفرمایان از پرداخت حق بیمه رانندگان کمک می کند

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی - از طریق اینترنت - نحوه انلاین - حضوری

پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی - از طریق اینترنت - نحوه انلاین - حضوری
قانونی که به فرار کارفرمایان از پرداخت حق بیمه رانندگان کمک می کند

ابطال بخشنامه مربوط به حذف یارانه حق بیمه رانندگان و کامیونداران (فاقد ...

ابطال بخشنامه مربوط به حذف یارانه حق بیمه رانندگان و کامیونداران (فاقد ...
www.tinn.ir › بخش-از-شبکه-های-اجتماعی-130 › 23404...

مجموعه پرسش و پاسخ هایی که برای کارفرمایان و بیمه شدگان بسیار ...

مجموعه پرسش و پاسخ هایی که برای کارفرمایان و بیمه شدگان بسیار ...
رانندگان دارای کارفرما فاقد حق سنوات هستند و امروز یک راننده حمل ونقل جاده ای با پرداخت 30 سال حق بیمه با حداقل دریافتی بازنشسته می شود.

نحوه ارسال لیست بیمه اینترنتی سال 1401 + آموزش تصویری

نحوه ارسال لیست بیمه اینترنتی سال 1401 + آموزش تصویری
سوی

۱۳.۵ درصد حق بیمه دولت برای رانندگان تازه وارد پرداخت نمی شود

۱۳.۵ درصد حق بیمه دولت برای رانندگان تازه وارد پرداخت نمی شود
مطمئن

همه چیز درباره بیمه رانندگان

همه چیز درباره بیمه رانندگان
پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی - از طریق اینترنت - نحوه انلاین - حضوری

بهترین روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی/پرداخت حق بیمه با 5 روش ...

بهترین روش پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی/پرداخت حق بیمه با 5 روش ...
www.heyvalaw.com › web › articles › view › پرداخت-...

شکست کارفرمایان در برابر قدرتنماییِ تامین اجتماعی/تامین ذخایر ...

شکست کارفرمایان در برابر قدرتنماییِ تامین اجتماعی/تامین ذخایر ...
در این مقاله، در رابطه با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به صورت اینترنتی ... برای مثال پرداخت بیمه هایی که از طرف یک کارفرما برای بیمه شدگانش باید انجام شود ...
منبع خبر : iribnews.ir